![Uyuşturucu ticareti yapan şahıslar yakalandı](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2024/04/JANDARMA1-3.jpg)
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı, uyuşturucu madde ticareti ve kullanımıyla mücadele kapsamında başarılı bir operasyon gerçekleştirdi. Yerköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında (E.G.) ve (M.G.) isimli şüpheli şahısların uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edildi.
Jandarma ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda şahıslar yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve eklentilerinde yapılan aramada ise önemli miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. Toplamda 5,70 gram metamfetamin uyuşturucu maddesi, 50 ml sıvı kannabinoid (bonzai elde edilen madde), 8 adet uyuşturucu kullanma aparatı ve 1 adet muşta ele geçirildi.
Şüphelilerden (M.G.) tutuklanarak cezaevine konulurken, (E.G.) serbest bırakıldı. Yozgat İl Jandarma Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada; bu operasyonun uyuşturucu madde ticaretine karşı kararlı bir mücadelenin bir parçası olduğunu ve bu yönde çalışmaların azimle sürdürüleceğini vurgulandı./ Haber Merkezi