![Yol yapım çalışması KPSS hayallerini suya düşürdü](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2018/11/kpss3.jpg)
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) Yozgat Bozok Üniversitesi’nde gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans sınavına, yol yapım çalışmaları nedeniyle 10.00 kuralına takılarak geç kalan 15 aday sınava giremedi.
Yozgat’ta Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans Genel Yetenek Genel Kültür sınavı başladı. Sınav merkezlerine gelen adaylar giriş belgeleri ve kimlikleri kontrol edilerek sınava alındı. Bozok Üniversitesi’nde sınava giren adaylar, Karayolları tarafından üniversite yolunda yapılan asfalt çalışmaları nedeniyle gecikme yaşadı. Yol yapım çalışması nedeniyle sınav kapılarının 10.00’da kapanması uygulamasına takılmak istemeyen adaylar zamanla yarıştı. Kimi adaylar ise saniyeyle sınava girerken yaklaşık 15 öğrenci de bir dakika ile sınava giremedi.
Sınava giremeyen öğrenciler karayolu başta olmak üzere belediye ve trafik akışını yeterince sağlayamayan trafik ekiplerini suçladı. Sınava 1 dakika geç kalan öğrenciler dakikalarca sınav görevlilerine dert yandılar. Sınava geç kalan adaylardan Mehmet Udun, yol yapım çalışmaları nedeniyle sınava geç kaldığını söyleyerek görevlilerle uzun süre tartıştı. Yakınını sınava getiren Fatih Şen’de yol yapan karayollarının bugün gerekli tedbiri alması gerektiğini belirterek, “Daha önce bu yolu açmış olsalardı bu sıkıntı yaşanmazdı. Belediye ve karayollarının hatasıdır. Sınava giremeyenlerden onlar sorumludur” dedi.