![Yozgat 1.nci Amatör Kümede 2.yarı başlama tarihi belli oldu](https://yeniufukgazetesi.com.tr/wp-content/uploads/2024/01/askf.jpg)
Deplasmanlı çift devreli lig usulüne göre oynanan Yozgat 1. Amatör Küme Liginde ikinci yarının başlama tarihi belli oldu. A ve B grubu şeklinde oynanan ligde B grubunda ilk yarının maçları tamamlandı.
Yozgat Futbol İl Temsilcisi Alparslan Demir, Yozgat 1. Amatör Küme Liginde A grubunda müsabakaların 27 Ocak B grubunda ise 3 Şubat tarihinde başlayacağını söyledi.
İl Temsilcisi Demir, “ Yozgat 1. Amatör Liginde yoğun müsabaka trafiği ve ilimizde bulunan saha yetersizliği ve Bal ligi müsabakasından dolayı haftada bir gün il merkezinde müsabaka oynatabiliyoruz. Mevcut dış sahada her kategoride devam eden müsabakalar devam ediyor. Planlamasını yaptığımız müsabakaların tarihlerini değiştirmek zorunda kalıyoruz. Halen devam eden Yozgat 1. Amatör Küme Ligi, U14 ligi, U 16 ligi ,Bal ligi ve bayanlar futbol ligi müsabakaları devam ediyor. Diğer taraftan İl Hakem Kurulu Başkanı Selami Mete ile görüşmemizde müsabakaya çıkan hakemlerin çoğunun üniversite öğrencisi olması ve üniversitede yarı yıl tatilinin başlaması nedeniyle müsabaka yönetecek hakem triyosu bulmakta da güçlük yaşanıyor. Müsabakaların Fair Play kurallarına göre devam etmesini temenni ediyor, tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.” dedi. Haber Merkezi