Başer: AK Parti, işçilerimizin yarınlara huzur ve güven içinde bakmasını sağlamıştır « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

27 Kasım 2021 - 20:49

Başer: AK Parti, işçilerimizin yarınlara huzur ve güven içinde bakmasını sağlamıştır

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, AK Partinin 16 yıldır uyguladığı gerçekçi istihdam ve sosyal güvenlik politikalarıyla, işçilerin yarınlara kaygıyla değil, huzur ve güven içerisinde bakmasını sağladığını söyledi.

Başer: AK Parti, işçilerimizin yarınlara  huzur ve güven içinde bakmasını sağlamıştır
Son Güncelleme :

01 Mayıs 2018 - 7:00

55 görüntüleme

Milletvekili Yusuf Başer, 1 Mayıs İşçi ve dayanışla günü dolayısıyla yaptığı açıklamada işçilerin, emekçilerin bayramını kutladı.
Milletvekili Başer, açıklamasında şunları kaydetti: “1 Mayıs hem Bahar Bayramı, hem İşçi Bayramı, 1 Mayıs, emeğini ve alın terini ortaya koyarak, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunan işçilerimizin, büyük mücadeleler sonrasında elde ettikleri kazanımların coşkusudur. Biliyoruz ki, coşkularını beraberce yaşayan, acılarını birbiriyle paylaşan, yaralarını birlikte saran, zorlukları ortak bir şuurla göğüsleyen bir milletin aşamayacağı hiçbir güçlük, ulaşamayacağı hiçbir hedef yoktur.1 Mayısların anlamına yaraşır bir şekilde dostluk ve dayanışma havasında, huzur içerisinde kutlanacağına inanıyoruz. Bayramlar inatlaşma ve kutuplaşmanın değil, kardeşlik ve dayanışmanın vesilesi olmalıdır.”
ÜLKEMİZİN
GERGİNLİĞE DEĞİL BARIŞA VE HUZURA İHTİYACI VAR
“Ülkemizin gerginliğe değil barışa ve huzura; yasakçılığa değil özgürlüklere; kargaşaya değil dayanışma ve demokrasiye ihtiyacı vardır.” diyen Başer, “Demokratikleşmenin ve sosyal adaletin gelişmesinde işçi haklarına duyulan saygının önemi tartışılmazdır. Milletçe en güzel hasletlerimizden biri de her zaman “işçinin hakkını alın teri kurumadan vermek’’, emeğe saygıyı büyük bir hassasiyetle korumak olmuştur. AK Parti, 16 yıllık iktidarında, emekçinin haklarını gözetmeyen köhnemiş kuralları kaldırarak, 21. yüzyılın demokratik ülkelerine yakışır şekilde işçilerimize çağdaş bir iş mevzuatı sunmuştur. Emeğiyle geçinenlerin ekonomik durumlarının iyileştirildiği, enflasyon ve işsizlik oranlarının düştüğü, satın alma gücünün ve istihdam oranlarının arttığı bir ortam yaratmaya çalışmıştır.
AK Parti 16 yıldır uyguladığı gerçekçi istihdam ve sosyal güvenlik politikalarıyla, işçilerimizin yarınlara kaygıyla değil, huzur ve güven içerisinde bakmasını sağlamıştır. AK Parti, her zaman emeğin ve emekçinin yanındadır, işçisiyle memuruyla barışıktır, işçi sorunlarına duyarlıdır ve gelecekte de bu duyarlılık devam edecektir. Biz eli ekmek tutması gerekenler silah tutmasın, polis, askere taş atmasın, etrafı kırıp dökmesin; yola, okula, hastaneye, kalkınmaya harcanması gereken kaynaklar heba edilmesin istiyoruz.
Biz bu ülkenin gençlerinin yarınlarından ümitlerini kesmemelerini istiyoruz. Biz bu ülke için huzur istiyoruz, istikrar istiyoruz.Bütün zorlukları aşmak ve daha güzel günlere ulaşmak için hepimiz ortak bir duyguda buluşmak, bir ve beraber olmak zorundayız. Bu kardeşlik ve barış duygularıyla, başta işçi, memur ve emekçi kardeşlerimiz olmak üzere bütün milletimizin ‘Emek ve Dayanışma Günü’nü ve Bahar Bayramını kutluyorum.”ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.