MÜSİAD Yozgat Şubesi törenle açıldı « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

27 Kasım 2021 - 20:38

MÜSİAD Yozgat Şubesi törenle açıldı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Yozgat Şubesi düzenlenen törenin ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve protokol üyeleri tarafından açılışı gerçekleştirildi.

MÜSİAD Yozgat Şubesi törenle açıldı
Son Güncelleme :

28 Nisan 2018 - 7:00

39 görüntüleme

Törende konuşma yapan MÜSİAD Yozgat Şube Başkanı Feridun Daştan, MÜSİAD’ı Yozgat’a kazandırmak için büyük çaba gösterdiklerini belirterek, şehrin kalkınması ve gelişmesine katkı sağlamak için yoğun çalışma içerisine gireceklerini söyledi.
Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ta MÜSİAD’ın Yozgat’ta faaliyete geçmesinin sanayi ve ticareti açısından önemli olduğunu belirterek, “Yozgat 6. derece teşvik bölgesi bu bakımdan MÜSİAD ilimize hareketlilik kazandıracaktır.” diye konuştu.
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’da MÜSİAD olarak amaçlarının Türkiye’de, her yerde olmak istediklerini belirtti. Kaan, “Bugün 81 ilde, 5 büyük ilçede olmak üzere 86 noktada şubelerimiz, temsilciliklerim bulunmakta. Dünya genelinde, 173 ülkede 196 noktadayız. İletişim ağının da, özellikle dijitalleşmenin, bilgi teknolojilerinin hızlandığı bir dönemde amacımız Türkiye’yi dünyaya açmak, illerimizi de aynı şekilde dünyaya açmak. İş dünyasını buralara getirmek ve yereldeki dinamikleri, şubelerimizin vasıtasıyla özellikle sanayi odalarımızdan direk aldığımız bilgiler doğrultusunda daha net çalışmalar ortaya koymak. Onun için teşkilatımızı her tarafa götürmek istiyoruz. Biz sadece iş adamları derneği de değiliz. Erdemi, yüksek ahlakı da önceleyen, yeri gelindiğinde mazlum coğrafyalarda da faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşuyuz. O bakımdan her yönüyle de çalışmalar yapan örgütüz, o bakımdan mümkün olduğunca her noktada teşkilatımızı genişletmek istiyoruz.”şeklinde konuştu.
ÜRETİMİN ARTMASI VE TİCARETİN
HAREKETLENMESİNDE MÜSİAD’IN ÇOK BÜYÜK KATKISI VARDIR
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’da, üretimin artmasında ticaretin hareketlenmesinde MÜSİAD’ın çok büyük katkısının olduğunu söyledi.
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, “Bugün Yozgat için önemli bir gün MÜSİAD sanayici ve işadamlarımız sermaye sahiplerimiz üretenlerimizin oluşturduğu Türkiye’nin hem ulusal hem de uluslararası büyük bir markasıdır yurtdışında yurtiçinde MÜSİAD’ın üyesi olmak üretimini artırmasından ticaretinin hareketlendirmesinden iletişiminin çoğalmasından ortaklıkların artmasından sermayenin transferlerinden dönüşmesinden çok güzel şeylerin her yerde hayata geçmesin de çok ama çok büyük faydalar bulmaktadır. Yozgat’ta MÜSİAD’ın şubesinin bulunması MÜSİAD’ın Yozgat’ın dışındaki Türkiye’de ki ilçelerindeki işadamlarıyla Yozgat’ta ki işadamlarımızın ortaklarına sanayicilerimizin ürettiklerini birlikte pazarlamalarına birlikte ortaklıklar kurup yeni üretimler yapmalarına Yozgat’ın sanayileşmesine sermayenin Yozgat’ta büyümesine gelişmesine hiç şüphesiz katkı ortaya koyacaktır.
Ben inanıyorum ki MÜSİAD’ın Yozgat şubesi MÜSİAD genel merkezi ve diğer alanlarla işbirliği ile Yozgat’a bunun yansımalarını sağlayacaktır.”ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.