T.C. YOZGAT İCRA DAİRESİ « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

19 Mayıs 2021 - 03:26

T.C. YOZGAT İCRA DAİRESİ

T.C. YOZGAT İCRA DAİRESİ
Son Güncelleme :

13 Mart 2021 - 7:00

535 görüntüleme

T.C. YOZGAT İCRA DAİRESİ
2020/304 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO’LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Yozgat İl, Merkez İlçe, 1820 Ada, 3 Parsel, ESKİPAZAR 2. MINTIKA Mahalle/Köy, C Blok, 1. Kat, 2 Nolu BB. Nolu Bağımsız Bölüm İlgili taşınmazın bilirkişi raporunda; Söz konusu Parsel üzerindeki binanın C blok 1.katındabulunan taşınmaz Kat irtifakı ile Blok Nizam olup 5 kattan oluştuğu, tapu kaydında mesken olarak gözüktüğü taşınmazın Çevre ve Şehircilik Bakanlığının kriterlerine göre imar planında 140,63 m², 4+1 olup 3B yapı sınıfında olan taşınmaz Yozgat Belediye Mücavir alan ve imar planı sınırları içindedir. Mesken, ıslak zeminler fayans odalar ise laminant döşemelidir. Duvarlar sıva üzeri boyalı olduğu. Pencereler PVC, kapı doğramaları ahşap, ısıtma sisteminin Doğalgazlı olduğu elektrik, sıhhi tesisat döşeli, mutfak dolabı mevcut olup bütün alt yapı hizmetlerinden faydalandığı tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu sitenin kapalı otoparkının bulunduğu, binanın asansörlü olduğu, dış cephesinin ise ısı yalıtım üzerine cephe boyası ile boyalı olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın çatısı ahşap üzeri kiremitle kaplıdır. Taşınmazın ulaşımında herhangi bir problem bulunmamaktadır denilmektedir. İlgili taşınmazın dosyamız borçlusu Selda Yıldız adına kayıtlı tam hissesi ihale olunacaktır.
Yüzölçümü : 6.505,73 m2
Arsa Payı : 1/100
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Blok Nizam 5 kat
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Beyan: Yönetim Planı: 02/08/2018
1. Satış Günü : 20/04/2021 günü 10:20 – 10:25 arası
2. Satış Günü : 18/05/2021 günü 10:20 – 10:25 arası
Satış Yeri : Yozgat Adliyesi İcra Müdürlüğü Satış Bürosu Yanı Müzayede Salonu Merkez/YOZGAT
———————————————————————————————————————–
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/304 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2021

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.