Yıldız: Her proje asgari 200 Bin TL destek alabilecek « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

18 Mayıs 2022 - 13:53

Yıldız: Her proje asgari 200 Bin TL destek alabilecek

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız  2018 yılı fizibilite destek ve teknik destek programları başvuru rehberleri yayınlandığını belirterek, destek almaya hak kazanan her proje başvurusuna azami 200 Bin TL destek alabileceğini söyledi.

Yıldız: Her proje asgari  200 Bin TL destek alabilecek
Son Güncelleme :

25 Mayıs 2018 - 7:00

91 görüntüleme

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) Yozgat Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Timur Yıldız  2018 yılı fizibilite destek ve teknik destek programları başvuru rehberleri yayınlandığını belirterek, destek almaya hak kazanan her proje başvurusuna azami 200 Bin TL destek alabileceğini söyledi.
ORAN Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Yıldız, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “
“Fizibilite Destek Programı, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından bölgenin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik fizibilite çalışmalarına destek sağlamak amacıyla yayınlanmıştır. Programın öncelikleri; katma değerli tarım uygulamalarının geliştirilmesi, kentsel ve sosyal altyapının iyileştirilmesi, turizmin çeşitlendirilmesi, doğal tarihi ve kültürel değerlerin korunması ve turizmde rekabet gücünün artırılması, bölgesel yenilik ve girişimcilik alt yapısının güçlendirilmesi, üretimde katma değerin artırılması şeklindedir.Program kapsamında desteklenecek faaliyetler için tahsis edilen toplam kaynak tutarı 2 Milyon TL’dir. Değerlendirme aşaması sonucu destek almaya hak kazanan her proje başvurusu ise azami 200 BinTL destek alabilecektir. Fizibilite Destek Programı kapsamında sadece TR72 Bölgesi’nde (Kayseri, Sivas, Yozgat) yer alan;Kamu kurumları, valilikler,kaymakamlıklar, yerel yönetimler (il özel idareleri, YİKOB, belediyeler, mah. idar.bir), kamu kurum ve kuruluşlarının bölge, il ve ilçe müdürlükleri, bakanlıklara bağlı kurum ve kuruluşlar ile enstitüler, üniversiteler, kamu kurumu dışında kar amacı gütmeyen kurumlar, kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları, sivil toplum kuruluşları (en az 3 ay önceden kurulmuş olması koşuluyla), organize sanayi bölgeleri, küçük sanayi siteleri, teknoparklar, teknoloji geliştirme bölgeleri, iş geliştirme merkezleri gibi kurum ve kuruluşlar, birlikler ve kooperatifler başvuru yapabilecektir.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.