Zararsız: Geçici işçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

4 Aralık 2021 - 20:16

Zararsız: Geçici işçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz

Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, belediyelerde 15 yıldır, 5 ay 29 gün çalışan geçici işçilerin olduğunu belirterek, “Bu işçilerimiz kış mevsiminde işsiz kalıyorlar. Bu işçilerimizin en kısa zamanda bu mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz.”dedi.

Zararsız: Geçici işçilerimizin  mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz
Son Güncelleme :

09 Haziran 2018 - 7:00

56 görüntüleme

Sendika Başkanı Ferman Zararsız, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Yayınlanan kararnamenin 24. Maddesinin c) bendi gereğince, geçici işçilerin yıllık çalışma süresinin üst sınırı 9 ay 29 güne çıkmış oldu. Diğer kamu kuruluşlarında, 5 ay 29 gün çalışan geçici işçilerimizin çalışma süresi 9 ay 29 güne çıkarılmasına rağmen, Türkiye genelinde yirmi bin, başta Sorgun ve Boğazlıyan belediyelerinde olmak üzere Yozgat’ta 100’ün üzerinde 5.ay 29 gün çalışan geçici işçilerimizin çalışma süreleri, çalışma süreleri henüz uzatılmadı. Belediyelerde 15 yıldır 5 ay 29 gün çalışan geçici işçilerimiz var. Bu işçilerimiz kış mevsiminde işsiz kalıyorlar. Bu işçilerimizin en kısa zamanda bu mağduriyetlerinin giderilmesini istiyoruz. Sendikamız şube başkanlığı olarak, Başbakan Yardımcımız Sayın Bekir Bozdağ ile yaptığımız görüşmelerimizde bu konuyu ilettik. Sayın başbakan yardımcımız bu işçilerimizin çalışma sürelerinin en kısa zamanda uzatılacağını, konunun takipçisi olacağını bizlere ifade etti. Sayın Bozdağ ve konuyla yakından ilgilenen milletvekillerimize teşekkür ederim.”
İŞÇİLERİMİZİN
MAĞDURİYETLERİ GİDERİLECEKTİR
İşçilerin mağduruiyetlerinin giderileceğini vurgulayan Zararsız, “ Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanımız Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan, belediyelerde çalışan geçici işçilerimizin çalışma sürelerinin uzatılması ve kadroya geçemeyen, kitlerde çalışan işçilerin biran evvel kadroya geçirilmesi için gece gündüz çalışmaktadır. Bizlerde eminiz ki çok kısa bir zamanda belediyelerde çalışan geçici işçilerimizin çalışma süreleri uzatılacak ve kitlerde kadroya geçemeyen işçilerimizin mağduriyetleri biran önce giderilecektir.Sendikamız üyesi olan olmayan işçilerimiz emin olsunlar ki, 2009 yılında başlattığımız taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi, toplu iş sözleşmelerinin imzalanması geçici işçilerin çalışma sürelerinin uzatılması kitlerde çalışan işçilerimizinde kadro kapsamına alınması mücadelemizden hiç vaz geçmedik. Öncelikle taşeron işçilerimize kadro verilmesinin mimarı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, bizi çıktığımız bu yolda yalnız bırakmayan işçi kardeşlerimize teşekkür ederiz. İşimiz bitimi? Bitmedi. İlk etapta belediyelerde çalışan geçici işçilerimizin çalışma sürelerinin uzatılması için, kitlerin kadroya geçemeyen işçilerimizin kadroya geçirilmesi için, kadroya geçen işçi kardeşlerimizin, sıkıntılarının, sorunlarının bir an önce çözülmesi, toplu-iş sözleşmelerinin biran önce imzalanması için gece gündüz demeden çalışacağız. Gerek belediyelerde, gerek diğer kamu kuruluşlarında milli eğitimde çalışan geçici işçilerimizin daimi işçi kadrosuna geçirilmesi için mücadelemize devam edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.