""

ATO’nun yatırım odaklı dikkatini çektik « Yeniufuk Gazetesi

13 Nisan 2024 - 04:03

ATO’nun yatırım odaklı dikkatini çektik

ATO’nun yatırım odaklı dikkatini çektik
Son Güncelleme :

27 Ekim 2018 - 7:00

Her fırsatta söylediğim bir sözü tekrardan ifade ederek bugünkü sohbete buradan başlayalım… Malum Yozgat’ın en önemli sorunu tanıtım eksikliği olmuştur… Yozgat, bulunduğu coğrafyada toprak bütünlüğü bakımından oldukça büyük iller arasındadır. Başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan ilimizde tarıma dayalı sanayinin yeteri kadar gelişmesi ve alt yapı eksikliği ilin önemli sorunlarındandır.

Bu konuda son yıllarda yapılan çok sayıda çalışma oldu… Bunların en başında da yurt içinde ve yurt dışında bulunan Yozgatlı yatırımcıların katılımı ile gerçekleşen “İşadamları zirvesi” toplantısı gelmektedir.

Birkaç gün evveli ilimize gelen Ankara Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri Valimiz Kemal Yurtnaç’ın misafiri oldular…

Burada yapılan sohbette daha önce yapılan tanıtım çalışmalarından haberdar olan ve ilimizin yatırım fırsatlarını yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere Yozgat’a gelen yatırımcılardan sonra şimdide Ankara Ticaret Odası Ekonomi Kulübü üyeleri ilimize gelerek Vali Kemal Yurtnaç ile görüştü.

Yedi kişilik bir heyetle ilimize gelen ATO Ekonomi Kulübü, Yozgat’ta ki yatırım fırsatlarını yerinde incelemek ve bundan sonraki yapılacak çalışmalara destek olunması açısından gerçekleştirilen ziyarette Oran Kalkına Ajansından Yozgat’ta ki yatırım fırsatları konusunda bilgi aldılar.
ATO Ekonomi Kulübünün Türkiye genelinde hatırı sayılır sayıda iş adamı üyesi olduğunu belirten Vali Yurtnaç, “Yozgat’ın yatırım potansiyelini hem yurtiçi hem de yurtdışında ön plana çıkarmak, ilimize yatırımcı çekmek amacıyla yoğun bir tanıtım çalışması içerisine girdik. Yurtiçinde ve yurtdışında yaşayan Yozgatlı iş adamlarımızı ilimize davet ederek iş adamları zirvesi yaptık. Yine iş adamlarımızı ziyaret ederek ilimize yatırım yapmaları konusunda davette bulunduk. Turizmin devleri diye nitelendirebileceğimiz kişilerle toplantılar yaptık. Ekonomist, Para ve Türk İdare Haber Dergisi gibi ülke genelinde dağıtımı yapılan dergilerde, ulusal haber kanallarında, ulusal gazetelerde ilimizin yatırım fırsatlarını ülke gelenine ve yurt dışına tanıtma imkanı bulduk. Şimdi bu yaptığımız tanıtım çalışmaları meyvelerini vermeye başladı. Yaptığımız tanıtımlardan haberdar olan ve davetlerimiz üzerine ilimize gelen yatırımcılarla yatırıma yönelik toplantılar yaptık ve olumlu sonuçlar almaya başladık. ATO Ekonomi Kulübü de yatırım fırsatlarımızdan haberdar olarak Yozgat’ın yatırım potansiyelini yerinde görüp fikir alışverişinde bulunmak üzere ilimize geldi” dedi.

ATO Ekonomi Kulübü Üyesi iş adamları ile toplantı gerçekleştireceklerini belirten Vali Yurtnaç, “İlimizde misafir ettiğimiz ATO Ekonomi Kulübü Yönetim Kurulu Üyelerine ilimizin tüm fırsatlarını anlattık. Onlarda bu fırsatları hem diğer yönetim kurulu üyelerine hem de üyeleri olan yurt genelinde ki iş adamlarına anlatacaklar ve Ankara’ya davet edecekler. Bizde onlarla toplantı gerçekleştirip ilimizin tüm fırsatlarını ATO Ekonomi Kulübü üyesi iş adamlarına anlatma ve ilimize yatırım yapmaları konusunda çağrıda bulunma fırsatı bulacağız. Ben inanıyorum ki Yozgat orta vadede hak ettiği yere geleceğini” ifade etti.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.