POMEM MÜDÜRÜNDEN BİR AÇIKLAM BEKLİYORUM « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

4 Aralık 2021 - 19:19

POMEM MÜDÜRÜNDEN BİR AÇIKLAM BEKLİYORUM

POMEM MÜDÜRÜNDEN BİR AÇIKLAM BEKLİYORUM
Son Güncelleme :

12 Haziran 2018 - 7:00

71 görüntüleme

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazır yemek alanında faaliyet gösteren üyelerden gelen şikâyetler doğrultusunda toplantı düzenlendi.

Bu toplantıda neler konuşuldu, kamuoyunu bilgilendirmek için nasıl bir açıklama yapıldı, önce bunu konuşalım sonra üzerine devam ederiz…

Yozgat Ticaret ve Sanayi odası başkanı Sinan Çelik yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Polis Meslek Eğitim Merkezi’nin hizmet alımlarını Yozgat firmalarından hiçbir teklif alınmadan ve hizmet alımlarını kamuoyu ile şeffaf bir şekilde paylaşılmadığı görüşüldü
Yozgat’ta hazır yemek konusunda oldukça başarılı firmalarımız mevcutken, 21/B maddesi kullanılarak (Ankara firmasından) hizmet alım ihalesi gerçekleştirildi
21 B Maddesinin açılımı; “Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması” hallerini içermektedir.
Bu maddenin şartlarının hangisinin oluştuğu merak edilmektedir.
Şuan içinde olduğumuz koşullar göz önünde bulundurulduğunda, merkezi hükümetimizin ve siyasetçilerimizin can pervane bir şekilde Yozgat ekonomisinin canlanması noktasında yapılan birçok yatırımın şehir dışındaki firmalara verilmesi Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizi derinden üzmektedir.
Bu tarz uygulamaların birçok kamu kurumunda ve özel sektörde devam ettiğini görmekteyiz.
Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı olarak yasal çerçeveler içerisinde üyelerimizin hak ve menfaatlerini koruma noktasında sonuna kadar yanlarında olduğumuzu ve bunu bir görev addettiğimizi tüm kamuoyuna bildirmek isteriz.
Diğer illerde bu ve buna benzer gelişmeler karşısında şehirdeki tüm erklerin o şehrin ekonomik menfaatleri doğrultusunda (yasal çerçeveler içerisinde) birlikte hareket ettiğini görmekteyiz.
Ticaret ve Sanayi Odası olarak şehrimizdeki bu birlikteliğin sağlanması daha güçlü bir Yozgat ekonomisi, daha güçlü bir Yozgat için üzerimize düşen her türlü çabayı göstereceğimizi bildirmek isteriz.
Öte yandan odamıza bağlı olan ticari faaliyet gösteren firmalarımızın yetersiz kaldığı alanlarda Yozgat TSO olarak her türlü desteği vereceğimizi ve oda üyelerimizin yanında olduğumuzu bildirmek isteriz” dedi.

Ortada tuhaf bir durum var… Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü neden böyle bir şey yapsın! Neden böyle bir yol tercih etsin!

Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü bu konuda Yozgat kamuoyuna bir açıklama yapmak zorundadır. Çünkü Yozgat Esnafının hakkı göz göre göre başkalarına verilmek isteniyorsa… Ki açıklamalardan bunu anlıyoruz, o zaman bu kurumun Yozgat esnafına bir de özür borcu vardır. Fakat Kurum Müdürünün böyle bir işe ön ayak olacağını veya böyle bir hataya müsaade edeceğini düşünmüyorum, ortada bir yanlış varsa, bu esnafımızla bir araya gelip söz konusu yanlış düzeltilebilir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.