""

Proje merkezi ve kursiyer denetimi « Yeniufuk Gazetesi

22 Nisan 2024 - 12:27

Proje merkezi ve kursiyer denetimi

Proje merkezi ve kursiyer denetimi
Son Güncelleme :

10 Kasım 2018 - 7:00

Merkez ve ilçeleri dikkatli takip ettiğimizde çok çeşitli faaliyetler göze çarpıyor… Bunlardan iki örnek vererek, sohbeti sürdürelim istiyorum…

Önce Akdağmadeni Belediyesi tarafından yürütülen bir projeden bahsedeceğim… İlçede hizmetlerin daha profesyonel ve faydasal yürütülmesi adına Akdağmadeni Belediyesi bünyesinde proje birimi oluşturularak yeni hizmet binasında hizmet vermeye başladı.

Birim bünyesinde çeşitli bakanlıklarla ve kamu kurumları ile olan projeler yürütüleceği gibi, vizyoner projelerin oluşturulması, etkin ve yerinden uygulamaların hayata geçirilmesi faaliyetlerinin yürütülmesi planlandığı belirtildi. Belediye Başkan İrfan Coşgun oluşturulan birimin Akdağmadeni ilçesine yeni projeler kazandırılması ve özellikle esnaflarımıza kamudan sağlanan hibelerin daha etkin ve verimli bir şekilde ulaştırılması adına bu birime ihtiyaç olduğunu vurgulamıştır. Birimin temel hedef ve görevleri ise öncelikle yeni projelerin hayata geçirilmesi, KOSGEB ve İŞKUR faaliyetlerinin yürütülmesi, istihdam oluşturucu faaliyetlerin gerçekleştirilmesi, Avrupa Birliği projelerinin ve Tarımsal Kalkınmayı Destekleyici projelerinin danışmanlığının yapılması, ORAN Kalkınma Ajansı ile koordinasyonun sağlanması, UNDP ve benzeri uluslararası kurumlarla diyalogunun geliştirilmesi olarak belirlenmiştir. Kurum aynı zamanda Akdağmadeni Kaymakamlığı ve Akdağmadeni Belediyesi birlikteliği ile yürütülecek projeler konusunda da ortak birim olarak hizmet verecektir

İkinci örnek ise Yozgat Çalışma ve İş Kurumu ve İl Müdürlüğü Yozgat Halk Eğitim Merkezindeki Alçı Şekillendirme Kursunu ve Rehabilitasyon Merkezindeki Şapka Dikim Kursunu denetlemek amacıyla ziyaret etti.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İl Müdürlüğü olarak işbirliği kapsamında açtığımız Mesleki Eğitim Kurslarımızı denetim ekibimizdeki görevli personellerimiz rutin olarak denetliyor dedi. Yıldız, denetim ekibinin Alçı Şekillendirme ve Şapka Dikim Kurslarını denetlediği bilgisini vererek, denetim sırasında hem kursiyerlerle hem de kurs öğreticisi ile görüşmeler yapılarak kurs sürecinin takip edildiğini söyledi. Yıldız, denetimlerimizden kursiyerlerin memnun olduklarına dair geri dönüşler almak bizleri sevindiriyor açıklamasında bulundu.

İl Müdürlüğü olarak Mesleki Eğitim Kurslarına azami derece önem verildiğini ifade eden Yıldız, işgücü piyasasındaki nitelikli personel ihtiyacını karşılamada Mesleki Eğitim Kurslarının çok faydalı olduğunu söyledi.

Bu çalışmalar basit gibi düşünülebilir belki. Fakat topluma yeni bir şeylerin kazandırılması bakımından yapılan bu çalışmalar zamanla daha da geliştirilerek ve dönüştürülerek, toplum bilincinin artırılmasına ve farkındalık duygusunun çoğalmasına vesile olacaktır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.