""

Şehir hastanesinde doktor kadrosu şimdi daha güçlü « Yeniufuk Gazetesi

24 Nisan 2024 - 21:10

Şehir hastanesinde doktor kadrosu şimdi daha güçlü

Şehir hastanesinde doktor kadrosu şimdi daha güçlü
Son Güncelleme :

23 Ekim 2018 - 11:16

Her geçen gün il dışı sevkler daha da azalıyor… Şehir Hastanesinin doktor kadrosu güçlendikçe, noksan olan doktor kadrosu sayısı azalamaya devam ettikçe il dışına hasta sevk sayısında azalmalar devam edecek.

Şehir hastanesi doktor kadrosuna geçtiğimiz günlerde dahil olan Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Özgen Ahmet Yıldırım ve Dr. Melih Şimşek Yozgat’ta kanser hastalarının umudu olacaklar…

Yozgat Şehir Hastanesi, hizmete geçmesinin üzerinden bir yıldan fazla bir zaman geçti… İlk başta birçok eksik ya da noksan olmasına rağmen vatandaşa daha kaliteli bir hizmet sunmak gayretinde olan kadronun bugün anlattıkları gerçek olmaktadır.

Son teknoloji cihazlar ve deneyimli bir sağlık ekibi ile hizmet veren Yozgat Şehir Hastanesi’nde, hemotolaji ve onkoloji hastaları güvenli ellerde tedavi hizmeti alıyor.
Hasta kabulüne başlayan Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Özgen Ahmet Yıldırım ve Dr. Melih Şimşek, kanser tedavisi gören hastaların artık başka illere gitmek zorunda kalmadıklarını belirttiler.
Yozgat Şehir Hastanesi’nde kanser tedavisinin; kemoterapiler, hedefe yönelik akıllı ilaç ve moleküller, immünoterapiler ile biyolojik tedaviler başarıyla gerçekleştirildiğini belirten Dr. Yıldırım ve Dr. Şimşek, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kanser vakalarının arttığını bu nedenle erken tanı ve tedavinin hayatı önem taşıdığını belirterek, şu uyarılarda bulundular;
“Kanserler; vücudun yapıtaşları olan hücrelerin kontrolsüz bir biçimde çoğalması sonucu oluşuyor. Her hastalıkta erken tanı önemlidir ancak, kanser vakalarında bu önem çok daha fazla hayatidir. Özellikle ailesinde kanser öyküsü bulunanların erken tanı için periyodik aralıklarla tarama yaptırmalarında büyük fayda vardır.”
Tıbbi Hematoloji Uzmanı Dr. Fatma Aykaş ise Yozgat Şehir Hastanesinde artık anemi, kanama bozuklukları, kemik iliği yetersizlikleri, lösemi, lenf kanseri ve hemofili gibi kalıtsal geçişli kan hastalıklarının tedavilerinin yapılabildiğini ifade etti.
Hematolojik hastalıkların tedavisinin hayati önem taşıdığına dikkati çeken Dr. Fatma Aykaş, “Bu hastalıkların teşhis ve tedavisinin deneyimli bir ekip tarafından yapılması gerekmektedir. Kadromuzun yanı sıra son teknolojik cihazlarımız sayesinde hematoloji hastalarımız artık kendilerini güvende hissedebilirler” dedi.
Hematolojik hastalıkların teşhis ve tedavi seçeneklerinin son yıllarda büyük gelişme gösterdiğini belirten Dr. Aykaş, tedavi oranının da hızla artmasının hastalar için büyük moral kaynağı olduğunu söyledi.

Sözümü tamamlamadan önce bir bilgi notunu hastane yönetiminin dikkatine sunmak istiyorum… Geçtiğimiz günlerde ziyaretimize gelen bir vatandaş, göğüs hastalıkları bölümüne muayene olmaya gitmiş, doktorla görüşen vatandaşa verilen cevap şudur; ben randevulu hasta dışında başka hastaya bakmıyorum… Muayene olmanız için önceden randevu almanız gerekiyor.

Sonra bu vatandaşımız yaşadığı sağlık sorunu ağırlaştığı için vakit kaybetmeden Araştırma ve Uygulama hastanesine giderek, buradaki doktora muayene olur, doktor acil olarak, vatandaşımızı yatış yaparak, dört gün süre ile hastanede tedavi eder.

Son bir cümle hastaneler, doktorlar kimin için vardır?

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.