""

Özhaseki, Başkanlara Hangi Talimatı Verdi! « Yeniufuk Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 17:31

Özhaseki, Başkanlara Hangi Talimatı Verdi!

Özhaseki, Başkanlara Hangi Talimatı Verdi!
Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 17:44

Günübirlik Yozgat ziyareti öncesinde yıllarca Belediye başkanlığı yaptığı memleketi Kayseri’de bir gün konaklayan Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, burada yapımı tamamlanan birçok yatırımı hizmete açtı. Kayseri’de devam eden yatırımları yerinde inceledi. Kanaat önderleri, iş insanları ve stk temsilcileri ile toplantılara katıldı.
Yozgat’a önceki hafta gelmesi beklenen Bakan Özhaseki, üst düzey ekibiyle birlikte hafta sonu, günübirlik ziyaretinde Yozgat Milletvekilleri Abdulkadir Akgül ve Süleyman Şahan hazır bulundu.
Program; Valilik ziyareti ile başladı. Programı yakından takip eden, gözlemlerine güvendiğim partili arkadaşımdan aldığım bilgileri kısa aktaracağım; Vali Mehmet Ali Özkan tarafından yapılan sunumda il genelinde yapılan ve devam eden projelerin son durumlarını öğrenen Bakan Özhaseki, yaptığı açıklamada; Yozgat’a yapılan yatırımlar hakkında verilen bilgilerin güncellenmemiş, eski bilgiler olduğunu gördüğünü belirten Özhaseki, “Yozgat’ı yakından takip ediyorum. Bakanlığımızın burada yaptığı çok sayıda yatırımlar bulunmaktadır. Parti olarak bütün illerimiz gibi Yozgat’ın da gelişmesini ve kalkınmasını sağlayacak çalışmalarımız devam etmektedir” dedi.
Valilik programının ardından Millet bahçesi ve 7 yıldır tamamlanamayan Büyük Cami çevresi düzenleme projesi çalışmalarını yerinde inceleyen Sayın Özhaseki, İl ve ilçe Belediye başkanları ile Belediye Meclis salonunda bir toplantı yaptı.
Belediye Başkanlarının bölgelerindeki çalışmalar ileriye dönük projeler için talepler hakkında bilgiler alan Bakan Özhaseki, burada yaptığı konuşmasında yaklaşmakta olan seçimleri hatırlatarak, “Birlikte yoğun bir döneme giriyoruz. Başkanlarımıza tavsiyem herkes elindeki çalışmaları biran evvel tamamlasın, yarım proje bırakmasınlar. Yeni yatırımlara girmeden önce devam eden çalışmaların bitirilip, vatandaşın hizmetine sunulmasıdır önceliğimiz” dedi.
Şimdi Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin önce Valilik ardından Belediye Başkanları ile bir araya geldiğinde yapmış olduğu konuşmaları toparlayıp, özetini çıkartacak olursak, her iki açıklamada bana göre bir ders niteliğinde olmuştur.
Bu açıklamalardan taraflarda kendi paylarına bir ders çıkartmıştır diye düşünmek isterim.
Şöyle ki; Ak parti hükümetlerinin Yozgat merkez ve ilçelerimiz bakımından; kamusal olarak, ulaşım, sağlık, eğitim, alt yapı ve üst yapı çalışmalarına sağladığı hazine destekli kaynaklar görmezden gelinecek gibi değildir.
Bu kadar kaynaklara rağmen Yozgat neden komşu illerin arasında sıkışıp, kaldı?
Gelişme ve kalkınmada neden gerekli olan adımları atamadı?
Yozgat, göç vermeye neden halen devam ediyor?
Yozgat’ın an itibariyle durumuna bakıp, bu soruları çoğaltmak elbette mümkündür.
Daha önceki yazılarımda da belirttiğim üzere bu soruların cevabı bana göre Yozgat, kaynakları doğru şekilde kullanamamıştır.
Sonuç olarak, Yozgat için yapılan planlamalar her dönem günü kurtarmak üzere olmuştur. Şehrin 30 veya 50 yıl sonrası hiçbir dönem planlara dahil edilmemiştir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.