" "

Yozgat’a Kağıt Üzerinden Bakarsanız Yanılırsınız « Yeniufuk Gazetesi

4 Aralık 2023 - 00:33

Yozgat’a Kağıt Üzerinden Bakarsanız Yanılırsınız

Yozgat’a Kağıt Üzerinden Bakarsanız Yanılırsınız
Son Güncelleme :

03 Nisan 2022 - 17:03

Bireysel çalışmalardan bahsetmek değil maksadım. Tabi bunlar da önemlidir ama asıl önemli olan, ihtiyaç duyulan ve beklenen olgu toplumsal hareketlerdir.

Toplumu yakından ilgilendiren olumlu anlamda her ne olursa olsun dert edinmek durumundayız.

Daha önceden de söylediğim gibi tekrar söylemeliyim ki, bugün Yozgat’ta yeniden yapılan düzenlemeler kentin geleceğini şekillendireceği için sessiz kalmak, görmezden gelmek, gelecekte ortaya çıkacak sorunların vebalinden pay sahibi olmak demektir.

Dolayısıyla gördüğüm kadarıyla dün olduğu gibi bugün de ve yarında Yozgat’ın birinci önceliği birlik ve beraberlik sorunu başta olmak üzere eleştirilere açık olmaktan geçmektedir.

Yozgat bu hastalıktan kurtulmadıkça sorunların çözülmesi mümkün olmadığı gibi bu şehrin gelişmesi ve kalkınması da mümkün değildir.

Her ne kadar birileri gemisini kurtarmanın çabasını verse de, bunların da zamanla ihtiyaç duyacakları yegâne eksiklik eleştiriye kapalı olmanın yanında birlik ve beraberlik sorunudur.

Çünkü gemisini kurtarmak için çaba gösterenler yapmak istediklerini tek başlarına yapamazlar. Bu konuda tarihte yaşanmış birçok olay örneklerle anlatılmaktadır.

Bu yüzden bireysel davrananlara yapmak istediklerine müsaade edecek makamlar, yapılması gerekenlerin birlik ve beraberlik sağlanmadan yapılmasının mümkün olmayacağını şimdi değilse bir süre sonra anlatacaklardır.

Zira Ticarette, Siyasette ya da herhangi bir oluşumda mutlak surette birlik ve beraberlik olmazsa olmaz bir kuraldır.

Bu kuralın doğru şekilde heyete geçmediği sürece ne yapılmak istenirse istensin, tekil çalışmaların kokusu çıkar.

Yozgat adına siyasetçi, yerel yönetici, idareci söz sahibi her kim olursa olsun bu şehri kağıt üzerindeki rakamlardan gördü. Bu rakamlar Yozgat’ın hiçbir sorunun olmadığını gösterdiği için siyasetçi de müdürüne güvendiği için her söylenene inanındı.

Ancak gerçek olan ise, bu şehirde yıllardır bir şeylerin doğru ve yolunda gitmediği gerçeği değiştirmiyor.

Sonuç olarak birlik, beraberlik olmadan ve özeleştirilere karşı tahammülsüz davranmakla bir yere varılmaz, sorunlar da çözülmez.

Birlik ve beraberlik içinde olan toplumlar, karşılaştıkları en zor sorunları dahi kolaylıkla çözerler. Sorunlarını çözen toplumlar ise ilerlemek ve gelişmek için, fikir birliği, gönül birliği ve eylembirliği içerisinde hareket ederek başarıya ulaşırlar. Dünyada birlik ve beraberlik içinde hareket etmeden başarıya ulaşmış ne bir aile ne bir şirket ne bir kurum vardır. Hatta bir devlet bile yoktur.

Hülasa birlik ve beraberlik adına ya bugün bir şeyler konuşmak lazım ya da susarak faydalı olmak lazım.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.