Milletvekili Soysal’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

17 Mayıs 2021 - 22:36

Milletvekili Soysal’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, dünyanın bazı bölgelerinde yaşanan en temel insan hakkı olan yaşama hakkı başta olmak üzere her türlü insan hakkı ihlali yaşandığını belirterek buna batılı ülkelerin seyirci kaldığını belirterek, Türkiye’nin her zaman gerekli tepkiyi verdiğini söyledi.

Milletvekili Soysal’dan 10 Aralık  Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı
Son Güncelleme :

11 Aralık 2017 - 7:00

23 görüntüleme

AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, dünyanın bazı bölgelerinde yaşanan en temel insan hakkı olan yaşama hakkı başta olmak üzere her türlü insan hakkı ihlali yaşandığını belirterek buna batılı ülkelerin seyirci kaldığını Türkiye’nin ise her zaman gerekli tepkiyi verdiğini söyledi.
Milletvekili Ertuğrul Soysal 10 Aralık  Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, özellikle Ortadoğu ülkelerinde yaşanan insan ve hak ihlallerini batılı ülkelerin kulak tıkayarak bu durumu görmezden geldiğini vurguladı.
Yaşanan drama en fazla tepkiyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiğini söyleyen Milletvekili Soysal, “ Temel insan haklarının korunmasına dair birçok uluslararası sözleşmenin kaynağını teşkil eden, insanlık tarihinin önemli kilometre taşlarından biri olan Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 70. yıldönümünü kutluyoruz. Ama bakıyoruz maalesef özellikle batılı ülkeler bugün Suriye’de Irak’ta ve pek çok yerde zulme uğrayan insanları görmezden geliyor ve feryatlarına kulaklarını tıkıyor. Sayın Cumhurbaşkanı
mız ve Genel Başkanımız bugün Müslüman ülkelerin içinde bulunduğunu durumu gerek uluslar arası arenada gerekse ziyaret ettiği ülkelerin platformlarında gündeme getirerek bu acıların biran önce durdurulması yönünde dünyaya adeta ders veriyor. İnsan hakları kavramı, uluslararası sözleşmelerde yer alan ve korunması gerektiği hususunda tüm dünyanın fikir birliğinde olduğu değerler bütünüdür.
Etnik kökenine, inancına, dünya görüşüne ve cinsiyetine bakılmaksızın, insanın sadece insan olduğu için sahip olduğu bu değerler ihlal edilemez, dokunulamaz, devredilemez ve gasp edilemez niteliktedir. İnsan hakları, bütün bir insanlığı ilgilendirdiği için evrensellik taşımaktadır.”ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.