" "

T.C. YOZGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU « Yeniufuk Gazetesi

11 Ağustos 2022 - 14:59

T.C. YOZGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

T.C. YOZGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Son Güncelleme :

27 Temmuz 2017 - 7:00

T.C. YOZGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU 2017/8 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

 

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri                    : Dava konusu taşınmaz Yozgat il merkezinde Yenicami Mahallesi, Sırasöğüt (eski salı pazarı) mevkiinde, 352 ada 31 nolu parseldir, parsel 220,73 m² yüzölçüme sahip olup, 3 katlı yığma apartman vasfındadır. Parsel şehir merkezinin 330 metregüneydoğu kısmında eski salı pazarı mevkiindedir. Parsel Yenicaminin 140 merte batısında, adliye lojmanlarının 240metre doğusunda, Yavuz Sultan Selim İ.Ö. okulunun 190 merte kuzeyinde, Yozgat – Sivas Devlet Karayolunun 100 Metre güneyinde olup, Söğütlüdere caddesi ile Fevzi Çakmak caddesi köşesindedir. Parsel üzerinde 1 adet toplam 3 katlı eski yığma apartman bulunmaktadır. Yaklaşık 30 yıllık yapıdır. Her katta 1 adet mesken bulunmaktadır. meskenler 107 m² brüt alana sahiptir. dava konusu mesken apatmanın 1. katında (ortada bulunan kat) bulunmaktadır. Mesken 2 oda, 1 büyük giriş salonu ve müştemilattan oluşmaktadır. Mesken içinde duvarlar düz beton sıvalı ve plastik boyalıdır. iç kapılar ahşap doğrama olup, pencelereler pvc doğramalıdır.Kuzeye, güneye ve batıya cephelidir. Binada ısı yalıtımı yoktur. Mehken komple seramik kaplamalıdır.Binada dış cephe ısı yalıtımı yoktur. Parsel elektirk, su telefon ve bütün alt yapı hizmetlerinin tamamından faydalanmakta olup, herhangi bir ulaşım problemi yoktur. İmar palınnda bitişik nizami 6 katlı konut alanı olarak kayıtlıdır. Parselin 37,05 m² yola gitmektedir. Meskenin ise 4,26 m² si yol üzerindedir.Parsel alanının çok küçük olması, yeni inşaatyapılmak istenmesi durumunda kanunen yollardan 5 metre çekme mesafesi bulunmaktadır. çekme işleminden sonra parsele inşaat yapmak için yeterli arsa kalmamaktadır. Bu nedenle bu parsele müstakil olarak inşaat ruhsatı verilemez.

Adresi                          :Yenicami mah.Fevzi Çakmak cad.Sıraöğüt mevkii Eski Salı Pazarı

Yüzölçümü                  :220,73 m2  (3 katlı Apartman yüzölçümü)

Arsa Payı                     : 107m2(Satılacak gayrimenkulün oturum alanı)

İmar Durumu             : Şehir imar planınıda yer almakta olup bitişik nizam 6 kat konut alanıdır.Parselin derinliği kurtarmadığından inşaat yapılamaz.

Kıymeti                        : 95.000,00 TL

KDV Oranı                 : %1

Kaydındaki Şerhler    : Behçet GÖKGÜL mirasçısı Ömer Faruk Gökgül hissesinde haciz şerhi vardır.

  1. Satış Günü : 14/09/2017 günü 14:00 – 14:05 arası
  2. Satış Günü : 13/10/2017 günü 14:00 – 14:05 arası

Satış Yeri                     : Yozgat Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Odası –

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/8 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.