TÖMER’de mezuniyet töreni « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

27 Ekim 2021 - 07:00

TÖMER’de mezuniyet töreni

Yozgat Bozok Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) mezuniyet töreni düzenlendi. Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülkadir Dündar ve TÖMER Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Volkan Demirel, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

TÖMER’de mezuniyet töreni
Son Güncelleme :

08 Ekim 2021 - 18:21

320 görüntüleme

Yozgat Bozok Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TÖMER) mezuniyet töreni düzenlendi. Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülkadir Dündar ve TÖMER Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Volkan Demirel, Öğretim Üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Program TÖMER’de öğrenciler adına eğitimi birincilikle tamamlayan Muhammed Abdi Adem’in konuşması ile başladı.
Adem, yaptığı konuşmada Yozgat Bozok Üniversitesi çatısı altında Türkçe eğitimi aldıklarını ve hocaların gösterdikleri ilgiden dolayı çok memnun kaldıklarını ifade ederek, emeği geçen tüm hocalara ve yöneticilere teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ’da başta TÖMER’in yöneticileri olmak üzere, güzel Türkçe’nin öğretilmesi noktasında emeği geçen tüm hocalara teşekkür etti.
Rektör Karadağ, “Yozgat Bozok Üniversitesi her alanda olduğu gibi uluslararası öğrencilerini de güçlü bir şekilde geleceğe hazırlama noktasında da önemli bir mesafe kat etmiştir. Sizler bundan sonra hangi alanı tercih ederseniz edin, aldığınız bu eğitimin büyük faydasını göreceksiniz. Yozgat’ta çok iyi ağırlandığınızı düşünüyorum. Sizlere öğrenciden öte, bir kardeş gibi, bir ağabey gibi yaklaşıp, sizleri hem bu şehre alıştırmayı, hem bu şehri benimsetmeyi sağlarken aynı zamanda yarın gittiğiniz yerlerde, memleketlerinizde, ülkelerinizde branşlarınız itibariyle çok güzel katkılar sunacaksınız. Mühendis olarak, sağlıkçı olarak, ziraatçi olarak, temel bilimci olarak oralarda memleketlerinizi imar edeceksiniz, büyüteceksiniz, güçlendireceksiniz. Ama diğer taraftan da bizleri temsil edeceksiniz, Türkiye’yi temsil edeceksiniz.”
YOZGAT SİZİN İKİNCİ
MEMLEKETİNİZ
““Yozgat sizin ikinci memleketiniz. Dolayısıyla hayatınız boyunca Yozgat’ı hiç unutmayacaksınız inşallah.” diyen Rektör Karadağ, “İnşallah lisansı bitirdikten sonra lisansüstü, yüksek lisans, doktora eğitimlerinizi de Yozgat’ta tamamlayacaksınız. Dolayısıyla sizler biz, bizler siz olacağız. Yani ülkeleriniz hangi ülkelerse Türkiye-Somali, Türkiye-Mali, Türkiye-Azerbaycan dolayısıyla birbirleriyle hep kardeş ülkeler olacaklar inşallah. Zaten öyleler. Temennimiz sizleri çok iyi şekilde yetiştirmek. TÖMER eğitimlerinizde de gördük ki gerçekten eğitim-öğretim süreçlerini en titiz şekilde yürütmüşüz. C1 düzeyinde Türkçe’yi anlayan, okuyan, yazan bir konuma gelmişiz bu çok ama çok güzel. 18 Ekim itibariyle Üniversitemizde eğitim-öğretim başlıyor. Dolayısıyla biz Türkçe’mizi öğreteceğiz sizlere. Sizler bizleri daha iyi tanıyacaksınız. Sizlere Yozgat Bozok Üniversitesi’ni tercih ettiğiniz için çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
TEŞEKKÜRÜN EN BÜYÜĞÜNÜ HAYIRSEVER İŞADAMI BİLAL ŞAHİN HAK EDİYOR
Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin tarafından yaptırılan TÖMER binası hakkında da bilgi veren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Tabiki teşekkürün en büyüğünü saygıdeğer iş insanımz Bilal Şahin Bey hak ediyor. Ben kendisini dün davet ettim. Bugün yine kendisi bir incelik göstermiş, rahatsızlığı dolayısıyla katılamadı ama öğrencilerimize hediye göndermiş. Huzurlarınızda çok ama çok teşekkür etmek istiyorum. TÖMER binasının yapılması hayallerimizde vardı ama planlarımızda yoktu. Ama onun sayesinde çok donanımlı bir binaya sahip olacağız. O da Türkçe eğitimimizin çok daha profesyonelce yapılmasını sağlayacak. Yine Uluslararası düzeyde faaliyetlerimizi yürüten Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Şenol Akın Hocamıza çok teşekkür etmek istiyorum. Genel Sekreterliğimize, ev sahibi olan Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi Dekanımıza çok teşekkür etmek istiyorum.” dedi.
Rektör Karadağ, konuşmasının sonunda üniversiteye gelecek uluslararası öğrenciler hakkında da bilgiler vererek: “Azerbaycan’dan 300 tane öğrencimiz geliyor. Bugün itibariyle yola çıktılar. Otobüslerle gelmeye başladılar. Bir çok alanda uluslararası öğrencilerimiz aramıza katılacak. Burada bizim öğrencilerimizle birlikte, çok kültürlü, sevgi ve kardeşlik çatısı altında eğitim-öğretim süreçlerini yönetmiş olacağız.” diye konuştu.
Törene rahatsızlığı sebebiyle katılamayan hayırsever iş insanı Bilal Şahin tarafından gönderilen hediyeler mezunlara takdim edildi. Haber MERKEZİ

 

 

 

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.