Akademisyenler için proje eğitimi « Yeniufuk Gazetesi – Yozgat Haberleri

1 Temmuz 2022 - 11:37

Akademisyenler için proje eğitimi

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın yıllardır özveriyle yürütmeye çalıştığı, Türkiye’nin pek çok yerinde bilinen ve gönüllü akademisyenlerin de eğitmenlik yaparak katkı verdiği eğitime destek niteliğindeki faaliyetlere uyulan ilgide yükseliş gözleniyor.

Akademisyenler için proje eğitimi
Son Güncelleme :

22 Mayıs 2022 - 17:27

179 görüntüleme

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın yıllardır özveriyle yürütmeye çalıştığı, Türkiye’nin pek çok yerinde bilinen ve gönüllü akademisyenlerin de eğitmenlik yaparak katkı verdiği eğitime destek niteliğindeki faaliyetlere uyulan ilgide yükseliş gözleniyor.
Selçuk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Konya TEKNOKENT işbirliğinde 21-22 Mayıs 2022 tarihlerinde gerçekleştirilen “Sağlık Bilimlerinde Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” etkinliğinde, Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Prof. Dr. Azmi Yerlikaya, Düzce Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ufuk Koca Çalışkan, Selçuk Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mehmet Maden ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Doç. Dr. Seyhan Karaçavuş eğitmen olarak yer aldılar.
Selçuk Üniversitesi Proje Geliştirme ve Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recai Kuş’un koordinatörlüğünde Konya TEKNOKENT konferans salonunda gerçekleştirilen eğitimden 30 civarında genç araştırmacı yararlandı.
Konya Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Hamurcu ve Koordinatör Prof. Dr. Recai Kuş’un Açılış Konuşmaları ile başlayan ve iki gün süren programda proje hazırlamaya ilgi duyan sağlık, veterinerlik, eczacılık, temel ve uygulamalı bilimlerden genç araştırmacılara, proje hazırlama ve yürütme konusunda, temel bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi yönünde sunumlar ve uygulamalar gerçekleştirildi.
TÜBİTAK proje destek programları ile başvuru, değerlendirme, uygulama ve sonuçlandırma süreçleri hakkında bilgilerin verildi. Projelerde dikkat edilmesi gereken incelikler, temel prensipler ve etik unsurlara değinildi. Bir projenin başlığından, özgün değerin yazımından, anahtar kelime yazımından, uygulamada dikkat edilmesi gereken noktalar, amaç ve hedeflerin yazımında dikkat edilmesi gereken konular ve ilgili detaylara eğitim kapsamında yer verildi. Katılımcıların soruları tatmin edici düzeyde cevaplandırıldı.
Prof. Dr. Mustafa Böyükata yaptığı değerlendirmede “Proje eğitimlerine her geçen gün yeni talepler oluyor. Çok temel bir konu ve ihtiyaçta var. Konya’ya Selçuk Üniversitesi yönetimi bu konuda hassasiyet ortaya koymuş durumdadır. Davetleri üzerine üçüncü kez eğitim verdik” dedi.
Eğitim programının sonunda Etkinlik Koordinatörü Prof. Dr. Recai Kuş gönüllü olarak eğitim veren akademisyenlere teşekkür etti. Haber Merkezi

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.